O nás

Dagmar Jurišová

zakladatelka Kousáka a Kouzelenu

Jsem hlavně máma dvou synů a jeden z nich má Aspergerův syndrom. Díky tomu se můj pohled na svět hodně změnil. Kousák i Kouzelen vznikli hlavně díky synovi jako odpověď na jeho potřeby. Z kariéry v personalistice jsem se najednou ocitla mezi pomůckami pro děti se speciálními potřebami. Nikdy bych do sebe neřekla, jak moc mě to chytne a bude bavit. Baví mě to tak moc, že jsem se přihlásila ke studiu speciální pedagogiky se specializací etopedie. Absolvovala nespočet kurzů a stala se Snoezelen terapeutkou. Koncept snoezelen mě okouzlil snad proto, že jsem jej tak nějak praktikovala od mala, ale vzdělání v tomto oboru mi pomohlo dát vše do konkrétního rámce a podoby.
Věřím, že mé zkušenosti a znalosti mohou dál pomáhat rodičům v situacích, které jsme si prošli.

Osvědčení, školení, kurzy


Denisa Bodečková

Speciální pedagog

Jsem speciální pedagog s dlouholetými zkušenostmi s doučováním, a to jak dětí, tak dospělých. Díky studiu jsem měla možnost žít rok ve Skandinávii, kde jsem se mimo jiné věnovala také Snoezelen konceptu, který mne nadchl a který mne vlastně přivedl sem, do Kouzelenu.  Zde mám kromě speciálně pedagogické intervence na starosti také vedení projektů a administrativní podporu. Momentálně studuji magisterský obor Řízení v sociálních a zdravotnických organizacích na Univerzitě Karlově a jsem ráda, že mohu být součástí projektu prvního otevřeného multismyslového centra v Brně.

Marcela Novotná Beránková

speciální pedagog

Jmenuji se Marcela Novotná Beránková, na pedagogickou dráhu jsem vstoupila v roce 1986. Pracovala jsem s dětmi v základních  i speciálních školách, ve škole pro nevidomé a slabozraké, ve škole pro děti s poruchou autistického spektra, ve třídách zřízených pro děti s poruchami učení. Svou profesi beru jako poslání, neustálé sebevzdělávání, hledání a objevování.  K dětem nepřistupuji z pozice kantorky, ale beru je jako partnery na cestě vzděláváním a poznáváním. Snažím se být  jim průvodcem, rádcem a tam, kde je potřeba speciální pomoci, tak podporou a pomocí.

Jsme zapojeni v programu

Naše činnost je podporována