fbpx

Náš Tým

Dagmar Jurišová

zakladatelka Kousáka a Kouzelenu

Jsem hlavně máma dvou synů a jeden z nich má Aspergerův syndrom. Díky tomu se můj pohled na svět hodně změnil. Kousák i Kouzelen vznikly hlavně díky synovi jako odpověď na jeho potřeby. Z kariéry v personalistice jsem se najednou ocitla mezi pomůckami pro děti se speciálními potřebami. Nikdy bych do sebe neřekla, jak moc mě to chytne a bude bavit. Baví mě to tak moc, že jsem se přihlásila ke studiu speciální pedagogiky se specializací etopedie. Absolvovala nespočet kurzů a stala se Snoezelen terapeutkou. Koncept snoezelen mě okouzlil snad proto, že jsem jej tak nějak praktikovala od mala, ale vzdělání v tomto oboru mi pomohlo dát vše do konkrétního rámce a podoby.
Věřím, že mé zkušenosti a znalosti mohou dál pomáhat rodičům v situacích, které jsme si prošli.

Osvědčení, školení, kurzy


Mgr. Denisa Bodečková

speciální pedagog

Jsem speciální pedagog s dlouholetými zkušenostmi s doučováním, a to jak dětí, tak dospělých. Díky studiu jsem měla možnost žít rok ve Skandinávii, kde jsem se mimo jiné věnovala také Snoezelen konceptu, který mne nadchl a který mne vlastně přivedl sem, do Kouzelenu.  Zde se věnuji hlavně problematice přetrvávajících primárních reflexů a problematice poruch příjmu potravy v dětském věku.


Mgr. Terka Kliková

speciální pedagog

Jsem speciální pedagožka (ale hlavně) logopedka skrz na skrz. Speciální pedagogiku jsem vystudovala na Masarykově univerzitě a už při studiu jsem se začala věnovat dětem s neurovývojovým postižením. Nejprve jako asistentka pedagoga v MŠ a ZŠ u chlapců s ADHD, poté jako speciální pedagog v organizacích specializujících se na podporu dětí s poruchou autistického spektra (PAS).
Právě potřeby dětí s PAS mě dovedly k poznání, jak je u nich důležitý rozvoj smyslů, a začala jsem se o tuto oblast intenzivně zajímat. A jelikož mám také vystudovanou logopedii, dokážu tyto dvě oblasti v Kouzelenu krásně propojit.
V multismyslovém centru Kouzelen pomáhám hlavně dětem a jejich rodinám nalézt tu správnou cestu, jak spolu komunikovat.


Mgr. Martina Ingrová

speciální pedagog

Jsem pedagog i speciální pedagog a mám mnohaleté zkušenosti ze školství i ze sociální sféry.  Pracovala jsem s dětmi i dospělými. Před pěti lety jsem se dostala k aktivitám s dětmi se specifickými potřebami a i ke konceptu snoezelen terapie. Do Kouzelenu mě přivedl zájem o program Nejedlíci. V Kouzelenu se věnuji speciálně pedagogické péči, nápravě dys poruch a snoezelen terapiím. Právě potřeby dětí s PAS mě dovedly k poznání, jak je u nich důležitý rozvoj smyslů, a začala jsem se o tuto oblast intenzivně zajímat.


Bc. Petra Blahova

grafička

Jsem máma dvou kluků a pro Kouzelen vytvářím grafiku. Je to práce, která mi dává smysl a velmi mě naplňuje. Kouzelen se zabývá tématy, které mají vliv na správný vývoj dětí, a proto vnímám jako klíčové, aby bylo vše přehledně a poutavě zpracované. Vizuální komunikace je tedy velmi důležitým prvkem naší společné práce. Náš tým vždycky přijde se zajímavým projektem, do kterého se ponořím tak, až zapomínám, že vlastně pracuji. Hodně se učím o rozvoji dětí, což oceňuji obzvláště jako dvojnásobná máma. Za deset let své praxe mi toto přijde jako nejvíc smysluplná práce.


Spolupracující odborníci

MUDr. Miroslava Navrátilová, Ph.D.

Psychiatrická klinika LF MU a FN Brno

Lékařka Miroslava Navrátilová působí 34 let v oboru klinická výživa a poruch příjmu potravy. Je hlavní autorkou monografie Klinická výživa v psychiatrii, za kterou získala Cenu prof. Hanzlíčka za nejlepší vědeckou práci v oboru psychiatrie. Založila Poradnu pro poruchy metabolismu a výživy na Psychiatrické klinice LF MU a FN Brno. Přednáší na Masarykově univerzitě v Brně. Aktuálně se zabývá ortorexií – nový druh poruchy příjmu potravy (vizte článek).  Je autorkou nebo spoluautorkou více než 35 odborných publikací. V roce 2022 přijala funkci odborné garantky Centra speciálně-pedagogické podpory Kouzelen v rámci projektu Nejedlíci v oblasti poruchy metabolismu a výživy dětí.

Naše činnost je podporována