fbpx

Nejedlíci

Má vaše dítě omezený jídelníček? 
Špatně jí? 
Je pro něj čas jídla stres?
Je jídlo nepřítelem? 

Online kurz NEJEDLÍCI je určený pro rodiče dětí, které:

  • mají omezený jídelníček
  • nejedí kousky
  • jedí pouze vlhkou stravu
  • jedí jenom suché přílohy
  • jsou sondované

Kurz je vhodný pro děti od 1 roku.

Pojďme se společně podívat na způsob, jak dětem jídelníček rozšířit.  Hlavním cílem bude odbourat stres ze struktur a vůní spojených s jídlem.  

Pro koho kurz určený NENÍ?

Pro všechny, kteří hledají jednoduché a zázračné řešení. To totiž neexistuje. Změna přístupu k jídlu je dlouhou cestou, která vyžaduje trpělivost a čas. Pokud chcete vidět progres okamžitě a na dítě příliš tlačíte , jeho frustrace způsobená jídlem se jen prohlubuje.

Nejedlíkův ebook

Chcete se o problematice nejedlíků dozvědět více? Připravili jsme pro vás e-book, který si můžete stáhnout ZDARMA.

Jak na to? Přeci formou hry a zábavy.  
Zahodíme lžíce a talíře a půjdeme na to doslova od podlahy!   


Po dobu 6 týdnů se budeme pravidelně setkávat online i offline. Dostanete návody a úkoly na každý nový týden

Každý účastník se automaticky stane členem Klubu NEJEDLÍKŮ, uzavřené facebookové skupiny, kde se bude celý kurz odehrávat. V ní naleznete veškeré materiály, videa a budou zde probíhat také online konzultace

Každý čtvrtek si přehrajete video se zadáním, jak mají aktivity vypadat, stáhnete si pracovní list a následující středu se sejdeme online a probereme zdary i nezdary.

Po celou dobu konání kurzu jsme vám k dispozici v rámci individuálního poradenství, a to jak osobně, tak online. Jsme si vědomi, že každé dítě je jedinečná osobnost, která často potřebuje specifický přístup. Proto má každý běh omezený počet účastníků, abychom se všem mohli věnovat individuálně, mohli sledovat vaše krůčky a podporovat vás všechny na cestě za pohodovějším jídlem. Šest týdnů, do kterých je celý kurz rozvržen, je pro mnohé krátká doba na dostatečnou integraci vjemů z kontaktu s potravinami. Náš kurz ale po uplynutí šesti týdnů rozhodně nekončí. Kontaktovat nás můžete i po jeho oficiálním konci. Z praxe víme, že následné individuální konzultace jsou opravdu potřeba a budeme tady právě proto pro vás i nadále.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím e-mailu dagmar@kouzelen.cz nebo sociálních sítí.

Full 1
"Na kurzu člověk dostane jedinečné informace, které jsem nikde jinde v tak ucelené formě nenašla. A hlavně podporu, že jeho dítě není divné. Je to běh na dlouhou trať, ale už po šesti týdnech jdou vidět pokroky."

účastnice prvního kurzu

Full 1
Full 1
“Dnes ráno další drobný krůček (pro lidstvo asi ne, ale pro mne ano). Tohle dítě jí jen co zná. Miluje sice termixy, lipanky apod, ale značku co nezná do pusy nedá. A dnes okusila šlehačku z láhve, kterou v životě neměla.“

účastnice prvního kurzu

Full 1
Full 1
Milé dámy z Kouzelenu, mockrát Vám děkujeme za Vaše nasazení a péči během kurzu. Nemyslela jsem si, že se budu ozývat tak brzo, ale máme za sebou první dovolenou, kde jsem nemusela vařit! To bylo skvělé! Jít do restaurace, nestydět se, že od našeho stolu řve pohádka, že se jí nekonečně dlouho nebo se nejí vůbec a jen se křičí. Syn se nacpal hranolkami a svým oblíbeným řízkem. A za odměnu po lyžování si dal jahodové lízátko! Jahodové nikdy neměl, vždy muselo být jen s příchutí coca cola. Zase toho snědl o kus víc než naposledy. Navíc si tak oblíbil hru s potravinami, že si po obědě schoval zbytek skořicového cukru a hrál si s ním a krmil zvířátka. Sám od sebe! i vedl dialogy mezi zvířátky, vyprávěl mi, co by si dala k jídlu a jedl to s nimi.

Kurz NEJEDLÍCI není pouze o vymizení negativních vzorců chování během jídla, ale celkově posiluje celou osobnost dítěte. Mám pocit, že skrz jídlo máme doma jistější a občas i drzejší dítě. A to je dobře. Ještě jednou děkujeme a nikdy Vám nepřestanu byt vděčná za pomoc!

- maminka a účastnice lednového kurzu Nejedlíci

Full 1
Full 1
“Musím se pochlubit. Nevím nakolik to má něco společného s tím, že si v posledních týdnech s jídlem hrajeme, ale dcera dnes poprvé projevila zájem o vaření v kuchyni. Tedy jiné než dětské. Dělala jsem šátečky s povidly a ona nejprve krájela rádýlkem, pak mi vlhčila okraje vodou, lepila dohromady, mazala a nakonec cukrovala. Vím, že čtyřleté děti to normálně dělají, a starší se mnou taky běžně vaří, ale dcera byla vždy jiná..”

účastnice prvního kurzu

Full 1
Full 1
“Je pozitivní vědět, že problémy s jídlem budou nejspíše souviset se špatnou senzorickou tolerancí, protože mu vadí skoro vše… Každopádně krůčky jsou vidět.”

účastnice prvního kurzu

Full 1
Full 1
"Milé Kouzelnice, už se dějí zázraky. S manželem jsme se úplně vyklidnili. V neděli nám syn bez pobízení snědl kuřízek a dva kousky brambor. Děkujeme."

účastnice prvního kurzu

Full 1
previous arrow
next arrow

Celým kurzem vás provede Dagmar Jurišová, autorka kurzu Nejedlíci, členka asociace Feeding Matters a zakladatelka Kousák.com. Odbornou garantkou kurzu je klinická logopedka Martina Kolmanová.

Pokud máte zájem o problematiku Nejedlíků, přidejte se do nově vznikající komunity na Fb – Skupina Nejedlíci. Budeme zde sdílet svoje starosti, radosti, rady a návody, a také informace týkající se problematiky Nejedlíků, smyslového přetížení a mnoho dalšího.

Start dalšího turnusu: 5. 4. 2023 v 18:00
CENA: 5 990

platby převodem na účet 293522581/0300

Kurz můžete pořídit také jako dárek formou poukázky na účast.

Pokud ještě přemýšlíte, jak takový kurz vypadá, jak bude probíhat a co při něm budete dělat, podívejte se na reportáže o Nejedlících z České televize. První z nich je z pořadu Události v regionech, druhá z pořadu Studio 6.

Reportáž České televize o Nejedlících v pořadu Události v regionech (Zdroj: Česká televize)
Reportáž České televize o Nejedlcích v pořadu Studio 6 (Zdroj: Česká televize)

Stále si nejste jistí, zdali je kurz Nejedlíci pro vás vhodný? Využijte možnosti třicetiminutové online konzultace s autorkou kurzu Dagmar Jurišovou. V případě, že se po ní rozhodnete pro účast v kurzu, cena konzultace vám bude z kurzovného odečtena.

Projekt je chráněn autorským zákonem 121/2000 Sb. Autor: Dagmar Jurišová a kol.