fbpx

Kouzelná jóga

Každá maminka potřebuje, aby její tělo dostávalo pravidelnou, laskavou a jemnou péči, a zvláště maminky dětí se speciálními potřebami. Proto jsme se v Kouzelenu rozhodli, že bychom pro Vás, maminky, chtěli vytvořit bezpečné, přátelské a milující prostředí pro Váš odpočinek a relaxaci.

Chceme, abyste u nás načerpali energii k tomu, co vše potřebujete jako maminky každý den zvládat. Chceme Vám ukázat, jak vy samy můžete o sebe a své tělo pečovat. A to prostřednictvím jógy.

Jóga, kterou u nás najdete, je jemná a ohleduplná k potřebám Vašeho těla.

Jóga má velké množství benefitů, ze kterých můžete čerpat neustále, a to ve všech aspektech života. Vede nás k poznávání svého těla a k procítění si, zlepšení svého vztahu s tělem, k relaxaci a snížení hladiny stresu. Podporuje zdravé stravovací návyky, snižuje váhu, podporuje duševní zdraví, zpevňuje posturu a stabilitu těla, zlepšuje spánek, zlepšuje komunikační a řečové dovednosti. Člověk zpomalí, lépe dýchá, uvolňuje se bolest v těle

Kdo Vás bude provázet?

Naší Kouzelen jógou Vás bude provázet Jessica Cenková

Maminka dvou dětí, která má v Kouzelenu na starost Média a Marketing a je také certifikovanou lektorkou jógy. Ve své jógové praxi se inspiruje například Martinou Kolmanovou, autorkou projektu Celostní komunikace. Jessica se věnuje také józe s ohledem na přítomnost traumatu v těle. Vychází mimo jiné z osobních zkušeností skrze léčení vlastního traumatu pomocí jógy. Jóga byla prokázána jako efektivní terapie pro zahlcený nervový systém a léčbu traumatu od předních světových odborníků a terapeutů.

Nejčastější dotazy k lekcím

 • Kdy budou lekce probíhat?
  Lekce bude probíhat každý pátek od 18:00.
  Lekce trvá zhruba 60-70 minut. Na každou lekci je potřeba se vždy dopředu přihlásit, a to prostřednictvím našeho rezervačního systému. V případě nízkého počtu účastníků, bude daná lekce zrušena.
 • Kolik lekce stojí?
  Cena za 1 lekci/vstup je 80,- Kč.
  (Naše Kouzelná jóga je spolufinancována z ESF s účastí MASky v rámci projektu propojujeme)
 • Zvládnu lekce i přesto, že jsem jógu nikdy necvičila?
  Pozice, které v našich lekcích budou, jsou pro začátečníky i mírně pokročilé. Tyto pozice nejsou výrazně náročné na provedení, ale vyžadují mírnou fyzickou kondici, která se však s pravidelným cvičením bude také proměňovat. Cílem naší jógy není výkon ani složité pozice těla, ale spíše plný prožitek uvolnění.
 • Jaké vybavení potřebuji?
  K józe je vhodné mít jógovou podložku, lépe takovou, která neklouže. Popřípadě u nás v Kouzelenu bude možnost si pár podložek vždy na cvičení zapůjčit. Pokud víte, že máte v těle určitá pohybová omezení, pak doporučujeme si také pořídit jógové bloky. Samozřejmostí je také láhev s vodou a pohodlné oblečení. Pokud potřebujete, můžete se převléknout přímo u nás v Kouzelenu.
 • Nehodí se mi termín
  V případě zájmu a domluvy je možnost domluvit se na víkendovém termínu. 
 • Mám určitá omezení a bolesti
  To je naprosto v pořádku. Společně si ukážeme, jak se můžete v dané pozici chránit, ale zároveň Vás jemně povedu k tomu, aby se Vaše tělo uvolnilo.

 • Mám zájem o individuální soukromou lekci Napište na jessica@kouzelen.cz

Těším se na Vás,

Jessica

Každý pátek v 18:00